Pályázat

Ez óriási!!!

A Tarkabarka- Kunterbunt Óvodában a német nyelvi nevelést óriásbábok segítik ettől a nevelési évtől. A hat 65 cm-es bábot 998 Euro támogatással sikerült beszerezni.

A német nemzetiségi óvodák eszközbeszerzési pályázatán nyert összeget a Német Szövetségi Köztársaság Parlamenti döntése alapján Németország Belügyminisztériuma (Bundesministerium des Innern, für Bau und Heimat) biztosította.

„Ez óriási!”mondták a gyerekek, amikor meglátták a szájukat mozgató csodaszép bábokat. A bábcsalád újszerűségével színesíti majd a mindennapos német nyelvi nevelést.

A sikeres pályázaton még egy laptopot is nyert az intézmény, melyen szakmai anyagokat tudnak a pedagógusok készíteni, letölteni, összeállítani.

Nagyon örülünk a pályázaton elnyert eszközöknek!

Badacsonyi Boglárka óvodapedagógus

 

Das ist ja riesig!!!

Der Kindergarten Tarkabarka Kunterbunt hat sechs Riesenpuppen durch ein Projekt gewonnen. Das ist gefördert durch: Bundesministerium des Innern, für Bau und Heimat aufgrund eines Beschlusses des Deutschen Bundestages. Diese Unterstützung ist für die Ausstattung der ungarndeutschen Kindergärten.

„Die sind ja riesig!”- haben die Kinder gerufen, als sie die 65 cm großen Puppen gesehen haben. Die sind für die deutsche Sprache im Kindergarten geeignet, da die Püppchen auch ihr Mund bewegen können. Wir haben dazu auch einen Laptop bekommen, was auch sehr in der pädagogischen Arbeit nützlich ist.

Wir freuen uns sehr, dass wir diese wertvollen Materialien erworben haben.

Boglárka Badacsonyi, Kindergärtnerin